Jakiś czas temu zainteresowałem się tematyką odżywiania energią słoneczną, praną i samym powietrzem. Wydawało mi się to niemożliwe, ale i tak chciałem się dowiedzieć, o co w tym chodzi. Tak natrafiłem na film, który przewrócił moje myślenie do góry nogami…

niejedzenieFilm dokumentalny, który dziś udostępniam opisuje relacje i badania nad tematem niejedzenia. Chociaż polecam obejrzenie całości, to myślę, że najbardziej zainteresuje Cię fragment przedstawiający człowieka, który od 70 lat w ogóle nic nie jadł!

Wiem, to brzmi jak absurd. To jest fizycznie niemożliwe…

Jednak najpierw obejrzyj wideo, a dopiero potem zdecyduj. Jestem szalenie ciekaw Twojej opinii, a szczególnie opinii osób sceptycznie nastawionych.

Omawiany fragment zaczyna się od 35 minuty nagrania.

Na Początku Była Światłość [Lektor PL]


 
Po obejrzeniu całości zrozumiesz, że ten film nie jest wyłącznie o niejedzeniu. To coś więcej niż tylko poglądy na odżywianie. To przykład tego, jak nieznany i nieograniczony jest nasz umysł.

Ja na koniec utwierdziłem się w jednym. Dopiero gdy uwierzymy, że coś jest możliwe – dopiero wtedy MOŻE stać się to możliwe. W innym przypadku pozostajemy więźniami naszej racjonalności.

Nie wiem, czy kiedyś podejmę się próby niejedzenia, ale jeśli to zrobię na pewno dam znać na blogu. To mógłby być niezły eksperyment :)

Artur Wójtowicz
wizjoner.org