Normalny człowiek w dzisiejszym świecie, nie rozumie potęgi myśli. Nikt mu nigdy nie wytłumaczył, jaką siłę posiada jego własny umysł. Nikt mu nie powiedział, dlaczego pozytywne myślenie jest korzystniejsze. Nikt nie nauczył go, jaką posiada władzę, jeśli potrafi kontrolować myśli. Aż wreszcie, nikt nie udowodnił mu, że to MYŚL PRZYCIĄGA WSZYSTKO do jego życia.

Zostało już dowiedzione, że nasze myśli to fale o różnych częstotliwościach. Dzięki badaniom EEG możemy zmierzyć pracę mózgu i wykryć ewentualne anomalie. Podczas dnia nasz mózg działa na falach beta, gdy wypoczywamy – alfa, a podczas snu – theta.

Pracę mózgu mierzymy, zakładając na głowę okablowaną siatkę. Przy pomocy odpowiednich przekaźników i aparatury – odczytujemy częstotliwość fal mózgowych.

Nie wyjmujemy mózgu na zewnątrz i nie wczepiamy się w jego strukturę. Prawdopodobnie gdybyśmy mieli wystarczająco zaawansowaną technologię, moglibyśmy rejestrować fale na większą odległość – tak jak fale radiowe.

Tak więc, czy powinniśmy ograniczać się do stwierdzenia, że myśl istnieje tylko w naszej głowie? Zdecydowanie nie! MYŚL NIE JEST FIZYCZNIE OGRANICZONA PRZEZ MÓZG! Istnieje, także poza nim. Jedyną rzeczą, która ogranicza naszą myśl – jest nasz umysł, a konkretne nasze przekonania, wiara, wiedza, zrozumienie oraz inteligencja. Jeśli potrafisz uwierzyć, że możesz – to możesz. Jeśli wierzysz, że coś jest niemożliwe – takie jest. Gdy mówisz, że się nie da – nie da się. Gdy uwierzysz, że się uda – uda się.

„Największa potęga człowieka leży w sile jego wiary”
Napoleon Hill

Każda rzecz, którą teraz dostrzegasz wokół siebie – jest ukształtowana przez Twój umysł. Twoje oczy odpierają obraz, który zostaje przetworzony przez mózg. Każdy zmysł wysyła do niego informacje. Wszystko to odbierane jest jako świat dookoła.

Wszystko, co dzieje się w Twoim życiu powstało z myśli. Zostało to wielokrotnie badane, zarówno przez naukowców jak i filozofów. Ostatecznie uznano, że nasze myśli MUSZĄ oddziaływać na rzeczywistość. A skoro mają swój wkład – muszą być jakieś prawa, które nimi rządzą. Tak powstało prawo przyciągania. Według tego prawa to Twój sposób myślenia przyciąga konkretne wydarzenia do Twojego życia. Jeśli myślisz w negatywny sposób, widzisz tylko negatywne rzeczy. Jeśli skupisz się na szukaniu rozwiązania, znajdziesz je. Gdy mówisz o rachunkach i długach – masz ich coraz więcej, a gdy mówisz o szczęściu i radości – doświadczasz ich. PRZYCIĄGASZ RZECZY NA KTÓRYCH SIĘ SKUPIASZ.

Nieważne, czy rozumiesz to prawo. Nieważne, czy w nie wierzysz. Ono i tak działa. Nie musisz rozumieć grawitacji, aby Cię przyciągała. Nie musisz wiedzieć jak promienie słoneczne Cię opalają – i tak się opalisz! Nie musisz rozumieć, ani wiedzieć jak myśl przyciąga wszystko do Twojego życia, ale możesz świadomie z tego korzystać. Gdy nauczysz się odpowiedniego myślenia – będziesz mógł osiągnąć WSZYSTKO.

Dowolne myśli mogą zawładnąć umysłem, więc dlaczego nie pozytywne myśli? Dlaczego nie takie, które sprawiają Ci radość? Każde wspomnienie i każda wizja przyszłości może zostać łatwo zmieniona. Możesz wymazać to, co negatywnie na Ciebie wpływa i wyostrzyć rzeczy, które Cię motywują. Możesz wyeliminować obawy przed jakimś wydarzeniem, albo podsycać entuzjazm. Możesz dowolnie edytować obrazy we własnej głowie!  Masz wbudowanego Photoshopa, który usunie niedokładności, ukryje co niepotrzebne, doda kolorów, powiększy i upiększy dowolny obrazek. Wspomnienia i wizje, pozytywne lub negatywne, mają na nas wpływ, bo wyobrażamy je sobie w pełnych kolorach, duże i wyraźne, jako film widziany z naszych oczu. Każda zmiana w obrazie (przyciemnienie, oddalenie, statyczny obraz zamiast filmu) zmieni nasze emocje w stosunku do niego.

PAMIĘTAJ, ŻE WIĘKSZOŚĆ TWOICH MYŚLI TO OBRAZY. To właśnie one są źródłem przyciągania. KONKRETNE myśli przyciągają KONKRETNE wydarzenia.

Już wiele razy przekonałem się, że to działa. Chciałem dzielić się moimi przemyśleniami z innymi i w rezultacie powstał Wizjoner. Nie miałem pojęcia jak to zrobić, nie znałem języka HTML, nie wiedziałem jak to będzie wyglądać, ani o czym będę pisać – a jednak właśnie czytasz moje słowa! Chciałem także zarabiać i jednocześnie nie pracować. Zacząłem od tego, że uwierzyłem, że jest to możliwe. Potem zadawałem pytania: Jak to zrobić? Jak mogę to osiągnąć? Szukałem odpowiedzi i ku mojemu zaskoczeniu – zaczęły pojawiać się pomysły. Sprawdź „Jak zacząłem zarabiać bez pieniędzy?” Trafiłem na książki, które zmieniły mój sposób myślenia i wskazały dalszą drogę. Ostatecznie – znalazłem sposoby jak tego dokonać. Dla mnie odpowiedzią był Internet.

Wiem, że mój sposób myślenia pozwolił dostrzegać możliwości, które cały czas były – tylko nie potrafiłem ich zauważyć. Wystarczy zadawać pytania – odpowiedzi same się znajdą. Gdy skupimy myśli na tym czego chcemy, powstanie energia, która to dla nas przyciągnie. Nie jest to magia – to tylko prawo.  Jeśli znasz to prawo i w nie uwierzysz, zaczniesz zauważać okazje na osiągnięcie swoich celów. Zaczną mieć miejsce, z pozoru dziwne zbiegi okoliczności, które będą dla Ciebie bardzo korzystne.

Prawo przyciągania jest próbą wytłumaczenia bardzo złożonych zagadnień w bardzo prosty sposób.  Łatwiej uwierzyć w niewytłumaczoną siłę przyciągania, niż szukać wszystkich odpowiedzi. Łatwiej uznać go za prawdziwe i z niego korzystać, niż zastanawiać się, nad wszystkimi czynnikami, które go tworzą. Prawo przyciągania rzeczywiście istnieje i nie jest to żadna magia. Wiem, że może się takie z początku wydawać.

Jak wszystkie inne prawa, to także można logicznie wytłumaczyć. Najważniejsze, aby NIE ODRZUCAĆ OD RAZU SŁUSZNOŚCI TEGO PRAWA. Daj sobie szansę, aby je sprawdzić i uwierzyć, że jest prawdziwe. Osobiście przez długi czas szukałem logicznego wyjaśnienia tego zjawiska i w końcu go znalazłem. Częściowe wyjaśnienie podałem w tym artykule. Jednak całkowite zrozumienie wymaga opisania BARDZO wielu różnych kwestii. Te kwestie są i będą ciągle poruszane na Wizjonerze.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawie przyciągania, obejrzyj film dokumentalny „The Secret”. Jest tam ono doskonale wytłumaczone od tej „magicznej” strony.

Artur Wójtowicz
wizjoner.org