Jeśli coś jest warte zdobycia, warte jest też wysiłku. Warte jest walki. Pracy. Wyczekiwania. A do tego potrzeba hartu ducha i wytrwałości. Dlatego za chwilę otrzymasz dawkę motywacji potrzebnej do wytrwania.

Ludzie są niesamowici. Potrafią dokonać niemożliwego. Potrafią wspiąć się na najwyższy szczyt. Przedrzeć się przez pustynię. Biec szybciej niż 10 m na sekundę.

Gdy wyznaczą sobie cel – osiągną go. Pod jednym warunkiem. Jeśli wytrwają. Jeśli są gotowi na ciężką pracę. Na poświęcenie.

Wytrwałość można porównać do gry. Na przykład w piłkę nożną. Gdy wykonasz strzał i nie trafisz – to co robisz?

Grasz dalej. Przecież nie poddajesz się i nie mówisz, że to już koniec. Dopóki grasz masz szansę na wygraną. Możesz znowu strzelać.

Gdy upadniesz, po prostu wstawaj. Wyciągaj wnioski i idź dalej. Gdy stracisz piłkę – odzyskaj ją.
Gdy ucieknie pociąg, złap drugi.

Zawsze znajdziesz rozwiązanie, jeśli tylko się nie poddasz.

Miliony ludzi na świecie nie zrealizowało swoich marzeń. Poddali się o krok przed ich spełnieniem. Ty nie pozwól na to. Uwierz, że możesz. Uwierz, że jest już rozwiązanie – musisz tylko go znaleźć.

To korzystne przekonanie. Sam też je sobie wyrobiłem. Jeszcze się nie zdarzyło, abym nie znalazł na coś rozwiązania – chociaż setki razy myślałem, że takiego nie ma.

Już nie obawiam się problemów. Nie boję się porażki. I co najlepsze, nie urodziłem się z takim sposobem myślenia – nauczyłem się go.

Nauczyłem się myśleć pozytywnie. Wzmacniająco. A to pozwala mi w każdym niepowodzeniu zauważać coś pozytywnego. Coś cennego. Coś co czyni mnie mądrzejszym. Coś co przybliża mnie do celu. Po prostu nauczyłem się nie poddawać. Ty też możesz się tego nauczyć.

Z pewnością będziesz miał lepsze i gorsze dni. Ważne, abyś bez względu na wszystko wytrzymał i szedł dalej. NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ. Bądź wytrwały. Szukaj innych rozwiązań. Innych dróg. Innych możliwości. Wystarczy ich tylko nieprzerwanie szukać.

Woda która wyparowała – nie przestaje istnieć! Jeśli jej potrzebujesz – znajdziesz ją pod inną postacią. Dlatego szukaj rozwiązań, ponieważ ZAWSZE ISTNIEJE ROZWIĄZANIE. Jestem tego w 100% pewien.

Nawet jeśli stracisz motywację – podbuduj się czymkolwiek, muzyką, przyrodą, spacerem, przeczytaj coś mądrego – pomagaj sobie.

Nie rezygnuj dlatego, że jest ciężko. Na drodze do sukcesu nie ma skrótów. Musisz włożyć trud i wysiłek w to co robisz.

Aby przejść na wyższy poziom – musisz dać z siebie trochę więcej. A to oznacza, że w pewnym momencie będzie ciężko. I będzie tak dotąd, aż staniesz się silniejszy. To właśnie ciężar sprawia, że Twoje mięśnie się wzmacniają.

Gdy jest Ci ciężko to dobrze. To znak, że właśnie stajesz się kimś więcej. Jeśli teraz zrezygnujesz – pozostaniesz słaby. Stracisz okazję do stania się lepszą wersją samego siebie.

Postanów, że porażka nie wchodzi w grę. Zdecyduj czego chcesz i nie rezygnuj dopóki się nie uda.

To jest trudne – tak też powiedzą Ci wszyscy ludzi, którym się udało. Ale nie staliby się nimi, gdyby nie pokonali tej trudności. Pokonywanie trudności to właśnie sukces. Cała droga do celu to sukces. Niepoddawanie się to sukces.

Nie akceptuj przeciętności. Bądź kim więcej. Nie przyzwyczajaj się do braku. Tylko zdobądź to czego pragniesz. Możesz to zrobić. I sam to dobrze wiesz. Musisz tylko wytrwać. Przeć naprzód.

Wszyscy ludzie czegoś się boją. Nawet ci najlepsi. Tylko wiesz co różni ich od pozostałych? Nie pozwolili, aby strach decydował o ich życiu.

Sam wiele razy bałem się coś zrobić. Ale wiedziałem, że tylko wtedy, gdy pokonam strach mogę osiągnąć to, czego pragnę. Tylko wtedy mogę się czegoś nauczyć. Stać się kimś więcej. Rozwinąć.

A jak pokonać strach? Działając odważnie, czyli pomimo lęku. A to znaczy, że będziesz się bał, ale masz działać MIMO TO. Staniesz się w ten sposób silniejszy, wręcz niepokonany.

Nawet jeśli coś się nie uda – i co z tego? Idziesz dalej. Porażka jest dobra, bo zapewnia rozwój. Nie możesz przegrać, dopóki się nie poddasz.

Kojarzysz historię o myszach z filmu „Złap mnie, jeśli potrafisz”? Jeśli nie, to ją teraz przytoczę.

Dwie myszy wpadły do słoika ze śmietaną. Pierwsza po chwili się poddała i utonęła. A druga mysz tak długo machała nogami, że ze śmietany zrobiło się masło. I wyszła na powierzchnię.

MASZ BYĆ TĄ DRUGĄ MYSZĄ.

Masz być wytrwały. A wtedy znajdziesz rozwiązanie na każdy problem i osiągniesz każdy cel.

Na koniec wrzucam jeszcze motywujący filmik. Pomoże Ci na drodze do sukcesu.

Artur Wójtowicz
wizjoner.org