Dosłownie przed chwilą natrafiłem na ciekawą prezentację TED. Matt Cutts mówi o robieniu czegoś nowego przez 30 dni. Tak mnie to zainspirowało, że natychmiast zrobiłem na ten temat nowy artykuł. Obejrzyj wideo i przeczytaj wyzwania, które sobie wyznaczyłem.

Oto moje własne 30 dniowe wyzwania:

1. Będę codziennie robił ciekawe zdjęcie

Spodobał mi się pomysł, który przedstawił Matt w filmiku. Robienie zdjęć zmusi mnie do szukania czegoś ciekawego do sfotografowania KAŻDEGO dnia. Nie zamierzam co prawda latać z aparatem na szyi – użyję aparatu w komórce. Zdjęcie jest jak zatrzymanie czasu. Jestem ciekaw czy w ten sposób miesiąc wyda mi się dłuższy niż zazwyczaj. Będę chwytał chwilę! Zdjęcia zamieszczę za miesiąc na stronie.

2. Codziennie zapiszę jedno pozytywne wydarzenie dnia

Wieczorem będę zapisywał sobie jedno ciekawe, pozytywne wydarzenie, które jest warte zapamiętania. W ten sposób znów sprawię, że czas się zatrzyma. Jak mawia mój mentor Tony Robbins: „Jeśli Twoje życie jest warte przeżycia – warte jest też zapisania”. Jednym słowem, zakładam dziennik na 30 dni.

3. Zacznę dzień od najważniejszego zadania dnia

Od jakiegoś czasu zaniedbałem tę zasadę. Pozwalam, aby różne rzeczy rozpraszały moją uwagę i w rezultacie odkładam dużo rzeczy na później. Teraz koniec z tym! Przez następne 30 dni – pierwszą rzeczą rano będzie najważniejsze (najtrudniejsze) zadanie dnia!

AKTUALIZACJA 03.01.2013

4. Codziennie przez minimum 30 minut będę pisał artykuły

Ok, jak wyzwanie to wyzwanie. Nie wiem jak to wpłynie na częstotliwość dodawania nowych artykułów, ale warto to przetestować. A więc przez kolejne 30 dni, siadam na co najmniej pół godziny i piszę.

 

Datę rozpoczęcia eksperymentu wyznaczam na dziś – bo po co czekać! Życie dzieje się teraz.

Jeśli chcesz do mnie dołączyć – napisz w komentarzu swoje własne 30 dniowe wyzwanie. Możesz robić to co ja i np. za miesiąc wysłać mi swoje zdjęcia do zamieszczenia. Pamiętaj, że chodzi tutaj o WYZWANIE. A więc, czy dasz radę się go podjąć?

Jeśli ten pomysł wydaje Ci się ciekawy – NIE CZEKAJ! Napisz poniżej swoje zobowiązanie (będzie trudniej się wykręcić) i do dzieła! Zrób coś szalonego. Zrób coś wartościowego. Zrób coś wartego zrobienia.

Artur Wójtowicz
wizjoner.org