Dziś pokażę Ci nagranie, które stawia na głowie postrzeganie ludzkiego DNA. Po obejrzeniu już nic nie będzie takie samo.

Dotychczas pojono nas kłamstwem, że geny decydują o tym, kim jesteś. A tymczasem okazują się one tylko planem, który wcale nie musi być zrealizowany. Podobnie jeśli stworzysz plan budynku, to wcale nie oznacza, że ten budynek powstanie.

Nasze geny nie decydują o naszym życiu. Przekonuje się nas, że to DNA jest wszystkiemu winne. Skłonność do otyłości, alkoholizmu, agresji, chorób itd. – to wszystko sprawka DNA! Nie zmienisz się. Jesteś jaki jesteś…

Bzdura.

Mamy większą kontrolą nad naszym życiem i zdrowiem niż się nam wydaje.

Zawsze uważałem, że geny to niezła wymówka, aby ludzie nie musieli nad sobą pracować (ten film mnie utwierdził w moich przekonaniach).

Ludzie przestają się starać, aby stać się kimś więcej – bo przecież genów nie zmienią. Natury nie zmienią. Takie mają geny. Więc się poddają. Rezygnują. Mogą być już tylko wynikiem. Nie mają wpływu na rezultat.

Gdy obwiniają geny – łatwiej im się poddać. Łatwiej pogodzić z tym, że nie mają w sobie duszy wojownika. Nie walczą o lepsze. Pozostają przy tym co jest.

Nagranie z wykładu Bruce’a Lipton’a

Na początku oglądania byłem nieco zniechęcony. Biologia? Chemia? Nigdy za tym nie przepadałem.

Jednak dobry nauczyciel potrafi tak tłumaczyć, że każdy zrozumie. Tutaj jest tak samo. Autor bardzo obrazowo przedstawia działanie naszego organizmu. Genialne wyjaśnia złożone pojęcia. To lekcja biologii na wysokim poziomie.

Wykład jest podzielony na 2 części. W sumie jest to ponad 2,5 godziny (!), ale naprawdę warto go obejrzeć. Jeśli nie masz tyle czasu za jednym razem – obejrzyj sobie teraz tylko pierwszą część.

Dowiesz się jakie błędy w rozumowaniu przyjęliśmy. Będziesz zaskoczony jak bardzo możemy się mylić. Przekonasz się też, ile bajek Ci wmówiono.

Wykład na początku może wydawać się „ciężki” – jednak niech nie przerażają Cię aminokwasy i enzymy (tak jak mnie). Po prostu zacznij oglądać.

Jeśli obejrzysz 10 minut, możesz się jeszcze nie wciągnąć.

Jeśli obejrzysz 20 minut, zaczniesz być zaciekawiony.

Jeśli obejrzysz 30 minut, będziesz chciał obejrzeć do końca.

A jeśli obejrzysz całość, masz szansę poprawić swoje zdrowie i jakość życia. A co za tym idzie – być o wiele zdrowszym człowiekiem w przyszłości.

Liczą się wnioski

Jeśli czegoś nie zrozumiesz – nie zniechęcaj się. Zapamiętaj wnioski. Tyle wystarczy.

Nie musisz wiedzieć jak działa elektryczność, aby włączyć światło w pokoju. Tutaj też nie musisz wszystkiego wiedzieć w 100%, aby skorzystać z wniosków, które otrzymasz w ostatnich 10 minutach pierwszego wideo oraz w prawie całym drugim wideo (druga część wymiata).

A jeśli chcesz wszystko wnikliwie prześledzić – nie wahaj się obejrzeć filmik jeszcze raz. Możesz też do niego wrócić za miesiąc lub za rok, gdy będziesz miał bardziej otwarty umysł na tego typu informacje.

Korzystaj.

PS. Link do filmiku otrzymałem od jednego z czytelników, za co jestem mu wdzięczny.

Część 1

Część 2

Gdy już obejrzysz cały wykład – napisz komentarz, co o nim sądzisz. Jestem szalenie ciekaw Twoich obserwacji i przemyśleń.

Artur Wójtowicz
wizjoner.org